.
שולי שובלי - מטפלת גוף נפש
קישור לעמוד הבית
אודות שולי שובלי
הבלוג של שולי שובלי
שולי שובלי - תחומי עיסוק
שולי שובלי - ממליצים
שולי שובלי - יצירת קשר

• הויכוח האין סופי בין השכל לרגש

כמטפלת גוף-נפש בשיטת הפסיכותרפיה הגופנית אני נתקלת לא אחת, במטפלים שיש להם קושי לקחת תשלום הולם עבור הטיפול שהם נותנים, כיוון שזה סותר אצלם את ערך הנתינה והעזרה לאחר. 
ערך הנתינה במהותו הינו ערך שלא אמורה להיות בו קבלה. 
 
אני נותנת מרצון חופשי ומבחירה, ואיני יכולה לקחת שום דבר בתמורה, שכן אם קיבלתי משהו בתמורה, זאת כבר לא נתינה מלאה ואמיתית. 
 
במיוחד בכל נושאי הטיפול, ששם ישנה עזרה ממשית על בסיס נפשי ורגשי, הקושי הוא גדול יותר.  

השאלה שאתם יכולים לשאול את עצמכם היא:
  • כמה באמת אני מאמין בטיפול שאני עושה ?
  • כמה תועלת טיפול זה נותן למטופל שלי ?
  • האם כתוצאה מהטיפול שלי, המטופל יוכל לחיות חיים שלמים יותר עם שאיפות, מטרות ומימוש ייעודו בחיים?
גם אם העסק שלכם הוא שירות אחר ולא טיפול – אתם יכולים לשאול את עצמכם:
  • כמה באמת אני מאמין בשירות שלי ?
  • כמה תועלת הוא מביא ללקוח?
  • האם כתוצאה מהשירות שלי הלקוח קיבל את מה שהיה חסר לו? 
במידה ועניתם בצורה חיובית על כל השאלות, כל שנותר לכם הוא לשחרר את עניין הקבלה ולהסכים לקבל. 
חשוב שיהיה איזון בין הנתינה לקבלה. 
ברגע שהמטופל שלכם מקבל כ"כ הרבה מהטיפול שאתם מעניקים לו, הוא מאזן את זה עם התשלום. 
זאת בעצם הנתינה שלו, למה שהוא קיבל.
 
ברגע שתבינו את מאזן הכוחות ותשחררו אצלכם את הרגש "הלא נעים" שקשור בקבלת התשלום, תבינו שבאמצעות הטיפול שאתם מעניקים למטופל (ללקוח), אתם עוזרים לו להתפתח ולהתקדם בחיים, ובכך אתם בעצם גם עוזרים לאנשים הקרובים לו והיקרים לו מכל, אשתו, ילדיו, הוריו, חבריו, עמיתיו לעבודה ועוד.
 
השפעת הטיפול היא כמו אדוות בנהר, אחריי זריקת האבן. האדוות שנוצרות מהשלכת האבן, הם ההדים שיוצרים הטיפול במטופל על כל הסובבים אותו.  אני אישית צוחקת עם מטופלי באמירה שאני מטפלת בהם ובדרך זו מטפלת גם בילדם, בני זוגם, משפחתם ועוד. ובעצם הם משלמים לי רק פעם אחת, על עצמם !!!
 
ביישום עבודתי כמטפלת, כשאני עוזרת למטופל לשחרר דפוס התנהגות, אמונה או תבנית, אני מאפשרת לו לראות עוד יריעה שלמה, שלא יכול היה לראות אותה לפני הטיפול. יריעה זו מאפשרת את התפתחותו בחיים וצמיחתו, הן בפן האישי, העסקי, המשפחתי ועוד. 
 
מנקודת מבטי, ברגע שאני מאפשרת למטופל לשחרר אצלו דפוסי התנהגות או אמונות, ההתפתחות שלו גדלה בחיים והוא אף מקבל הזדמנות לממש את עצמו ואת יכולותיו.                                                                             
לא פעם שמעתי ממטופל שאמר לי, שאחרי שהיה בטיפול אצלי ושחרר כמה דברים, נכנס לו עסקה גדולה עם לקוח, או מטופל אחר, שמצא בעקבות זה עבודה טובה ומתגמלת.
אני מאמינה שאנחנו נמצאים כאן לצורך מטרה.
 
לכל אחד ואחת מאיתנו יש את הייעוד שלו/ה בחיים, והמטרה בסופו של דבר היא להגשים את הייעוד שנועדנו אליו. ברגע שהאדם מגשים את עצמו ואת ייעודו, תחושת הסיפוק היא נפלאה ומאפשרת חיים מלאי תוכן ועניין. 
כשהאדם לא מצליח למצוא את עצמו ואת ייעודו, הוא נמצא בתסכול תמידי ובמרירות שלא מאפשרים לו לראות מעבר למקום שבו הוא נמצא.
 
חוויית הלימודים השאירה בי חותם ממשי והבנה שהגעתי להבנת המהות שלי בחיים. 
הבנתי שהייעוד שלי בחיים הינו לעזור ולטפל באחרים. להכיל ולאהוב כל אחד באשר הוא וכמות שהוא, ולעזור לאנשים לעבור תהליכים, לשחרר דפוסי התנהגות ישנים, להפיג מתחים ובכך להגיע להעצמה אישית.
באמצעות הלימודים והמודעות העצמית שהתפתחה אצלי, הגעתי להבנת המהות בחיים ולהגשמת הייעוד העצמי שלי.
כשם שהמקצוע של עו"ד הוא לעזור ללקוחותיו בתביעות וחוזים, המקצוע של רו"ח הוא לעזור ללקוחותיו בדוחות ובמאזנים, והמקצוע של רופא הוא להציל חיים. התפקיד של מטפל הוא לטפל באנשים !!!
כל מטפל שמצליח לעזור למטופליו להתמודד עם לחצי החיים, קשייו והמתחים הסובבים אותו, מאפשר למטופל לחיות את חייו בצורה בריאה וטובה יותר. גורם המוות הגדול ביותר הינו מתח ולחץ, והתשלום שהמטפל מקבל על כך הוא אך סמלי, לתועלת הרבה שהוא נותן.
 
מטפלים יקרים,
טיפול באנשים הינו אחד מהמקצועות הקשים ביותר שקיימים. מדובר על קושי נפשי ורגשי, ונפש האדם מורכבת מאין כמותה. בכדי להיות מטפל טוב, רגיש, מכיל ואמפתי, יש לעבור תהליכים רגשיים, גופניים ונפשיים מורכבים ביותר.  
היו גאים ביכולת הטיפול שלכם, בעזרה שאתם מסוגלים לתת לאנשים אחרים. תבינו שהתשלום שאתם גובים הוא כעין וכאפס לתועלת שאתם נותנים !!!

שולי שובלי
מטפלת גוף-נפש